fbpx

(ВИДЕО) Вонземјани во Куманово: Кој ни фрла таканаречена КОРОНА?

Извесен Методија Трајаноски на „Фејсбук“ сподели интересно видео кое досега е споделено од над 2.000 луѓе.

– Ова е снимано над Куманово вечерва. Некој дечко го снимил случајно пред зајдисонце. Облак не е милијарда посто. Еве кој ни фрлат од „таканаречената КОРОНА“!!! – пишува Трајаноски под објавата.

Интересни се и коментарите под видеото. Некои се сомневаат дека се шират некакви гасови, други споделуваат молитви. „Само Господ Бог знае. Ние сме немоќни“, е еден од коментарите.

Следни Објави

Ако си ја примил оваа вакцина како дете, заштитен си од корона?

Ново истражување покажува дека во земјите каде луѓето ја примаат БЦГ вакцината по раѓањето, смртноста од коронавирус е помала. Оваа вакцина создава имунитет против туберколоза, но сѐ уште не е јасно како помага кај коронавирусот, пренесува хрватскиот портал „24 сата“. Всушност, земјите во кои вакцината е задолжителна, имаат десет пати […]