fbpx

Вознемирувачко ВИДЕО: Ова се случува во болница во Барселона

Болниците се полни, a сериозно заболени постојано пристигнуваат. Единствениот звук кој се слуша се брзите движења на медицинскиот персонал и машините кои ги одржуваат пациентите во живот. Очајно болни и немоќни, тоа е реалноста со која Шпанија се соочува.

Вака почнува репортажата на „Скај њуз“ за лекарите кои 24 часа се борат против невидлив непријател. Телевизијата доби ексклузивно право за влез во една од болниците во Барселона каде што на седум ката се сместени пациентите.

Следни Објави

Ги посетил родителите во Прилеп: Новинарот кој ги стави Заев и Мицкоски во изолација прво бил негативен

Лидерите на двете најголеми политички партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денес се во домашна изолација, откако министерот за здравство, Венко Филипче, утринава соопшти дека и двајцата биле на гости во една телевизиска куќа каде што биле интервјуирани од новинар за кого тестовите покажале дека е позитивен […]