fbpx

(ВИДЕО) Кога слеп ќе прогледа: Се јави и Цацко за короната

Комичарот Љупчо Бубо Каров, кој за разлика од своите партнери од легендарното трио „К 15“, се помалку го има на ТВ-екраните, конечно сними интересно видео и тоа за она што сите нѐ мачи – коронавирусот.

Каров кој во меѓувреме стана и советник на министерот без ресор Роберт Поповски, преку ликот со кој се прослави Цацко Конопишки на фановите им објасни „што ни напраи еден слепи миш“.

Следни Објави

Како се пренесува вирусот преку храна и амбалажа?

Вирологот Фабрицио Прелиаско, директор на Институтот Галеази во Милано, објасни како коронавирусот може да се пренесе преку храна или амбалажа. Тој вели дека може да се таложи на прехранбени пакети, но за четири часа ја губи силата. Освен тоа, ниските температури во фрижидерот го блокираат циркулирањето на вирусот и во […]