fbpx

(ВИДЕО) Во Италија изградена болница за 30 часа

Импровизирана болница за интензивна нега на пациенти заразени со вирусот Ковид-19 е изградена во Италија за околу 30 часа, јавуваат тамошните медиуми. Новата импровизирана болница во предградие на Неапол, во населбата Понтичили, е составена од монтажни целини, а видео на кое се гледа изградбата беше споделено на „Твитер“.

Медиумите објавија за новата теренска болница за која се вели дека „Неапол е побрз од Вухан“, каде за десет дена беше изградена болницата за пациенти заразени со новиот коронавирус.

Во италијанскиот регион Кампанија, каде што се наоѓа Неапол, повеќе од 3.670 луѓе се заразени со вирусот Ковид-19, а во провинцијата Неапол, пошироко подрачје на истоимениот град, има околу 1.930 позитивни случаи.

Следни Објави

На спиење ни ја земаа и Чаршијата

Еден инженер си постави задача да изгради сред Петерсбург огромен ѕид од тули. Планира како да го изведе тоа, со ноќи не спие, размислува. Полека се формира секција мислители на инженерот и се прави план за изградба на уидот. Одлучено е да се гради(копа) ноќе, но така што за една […]