fbpx

(ВИДЕО) Животот си го ризикуваат за нас: Македонија им се поклонува!

Го ризикуваат својот, за да ги спасат нашите животи. Тие се најизложени на заразата и работат под невиден притисок, но чесно и професионално.

На моменти забораваме на секојдневната борба на здравствените работници против Ковид-19. Затоа, наместо да се препукуваме за неважни работи на социјалните медиуми, да им искажеме уште еднаш најголема благодарност на оние коишто неуморно се борат за секој живот.

Во продолжение погледнете како се работи на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.

Следни Објави

Маратонски карантин за Велигден: 4 дена под клуч

Тоа што се навестуваше, сега и официјално е потврдено. За најголемиот христијански празник нема излегување од дома. Министерот за здравство, Венко Филипче, предмалку на својот официјален профил на „Фејсбук“ ја сподели владината одлука која ви ја пренесуваме во целост. На денешната владина седница донесовме одлука за ограничувањата на движењето за […]