fbpx

(ФОТО) Македонци пред нервен слом: Очајно им треба само една работа

По донесената одлука на Владата за забрането движење во целата држава од петок во 16 часот до вторник во 05 часот, Македонците почна сериозно да се подготвуваат како на најдобар можен начин психолошки да го издржат маратонскиот четиридневен карантин за најголемиот христијански празник Велигден.

На социјалните мрежи многумина се пожалија дека сериозно се веќе при крај со нервите, особено оние кои живеат во помали станови и едноставно немаат доволно простор за истовремено да функционираат под ист покрив со останатите членови на семејството.

Оние подосетливите, но и оние со подлабок џеб, почнаа масовно да бараат викендици за изнајмување, за претстојните денови да ги поминат полабаво, по можност во природа.

Фотографијата во продолжение е само еден пример кој ја отсликува реалноста.

Следни Објави

Умре кога им беше најубаво: По Наташа ниту една не успеа да го освои!

Ниту денес, и по толку години од трагичната несреќа кога светот се прости од актерката Наташа Ричардсон, нејзиниот сопруг, славниот актер Лиам Нисон, не успеа да се опорави од фактот дека повеќе ја нема. – Никогаш не се помирив со нејзината смрт. Сѐ уште во некои моменти кога ќе слушнам […]