fbpx

Се роди Моша, Слаткар стана татко

Популарниот хипхоп-музичар Марко Маринковиќ и поранешната манекенка и модел Сања Николиќ станаа родители.

„Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“, во свој препознатлив стил ја сподели Слаткар радосната вест со фановите.

Двојката се венча во 2014 година и ова е нивно прво дете.

Следни Објави

Преживеала три епидемии: Италијанка наполни 109 години

Италијанката Лисета Форнари преживеала две светски војни и три епидемии, а денеска наполни 109 години. Лисета е родена на 15 април 1911 година. Како шестгодишно дете заболела од шпанска треска, но се излекувала, а сега е во изолација за да се заштити од новиот вирус, јавува италијанскиот весник „Република“. Таа […]