fbpx

(ВИДЕО) Бразилскиот „крал“ на кокаинот конечно зад решетки

Во луксузен хотел во Мапуто, главниот град на Мозамбик, после две децении бегство уапсен е еден од најбараните криминалци во Бразил, 49-годишниот Жилберто Апаресидо дос Сантос.

Славниот „Фумињо“ е упасен заедно со уште двајца соучесници од Нигерија, а е обвинет за организирање трговија со дрога за еден од најмоќните бразилски картели.

Апсењето го спровеле Интерпол, американски служби против трговија со дрога и бразилската федерална полиција.

„Фумињо“, кој наводно е водач на наркобандата First Capital Command со седиште во Сао Паоло, е обвинет за испорака тони кокаин низ целиот свет.

Следни Објави

Се роди Моша, Слаткар стана татко

Популарниот хипхоп-музичар Марко Маринковиќ и поранешната манекенка и модел Сања Николиќ станаа родители. „Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“, во свој препознатлив стил ја сподели Слаткар радосната вест со фановите. Двојката се венча во 2014 година и ова е нивно прво дете.