fbpx

(ФОТО) Што се случува на небото над Скопје?

Напнато е вечерва на социјалната мрежа „Твитер“ откако повеќе корисници споделија пораки дека на небото над Скопје нешто чудно се случува. Еден од коментарите е дека вечерва над повеќе македонски градови се случувало вистинска мистерија.

Теорииите на заговор дека 5Г мрежата придонела за пандемијата на коронавирусот не стивнуваат. Откако на почетокот од јануари зедоа замав, не престанаа тврдењата дека фреквенции од новата безжична технологија предизвикувале Ковид-19 или дека сигналите го нарушуваат човечкиот имунолошки систем.

За кратко време почнаа да се појавуваат видеоснимки со мртви птици, риби и како луѓе се онесвестуваат на улица, наводно како резултат на 5Г.

По веста дека вонземјани се појавиле над небото на Куманово, ова е најновата „вест“ на темава.

Во што вие верувате?

Следни Објави

Ќе запалиме свеќа другпат, Господ знае што се случува

Секоја година ми е Велигден.Да не речам секој ден.Некогаш сум постела, некогаш не.Некогаш сум се причестувала, некогаш не.Во последно не постам ни на петоци. Само пред големи празници.Не одам секогаш в црква.Најчесто одам кога нема никој. Црквата е религиски објект. Верата е поврзана со религијата, но не и со објектот. […]