fbpx

(ФОТО) Пееше за Македонија на „Евросонг“, а сега позираше гола

Пејачката на македонскиот поп-рок бенд „Ај Кју“ пријатно ги изненади своите обожаватели со последната фотографија која ја сподели на социјалните мрежи.

Марија Ивановска и „Ај Кју“ во 2018 година ја претставуваа Македонија на „Евросонг“ во Лисабон. На нашата земја не ѝ донесоа пласман во финалето, а следната година таа ја освои „славната“ награда „Барбара Декс“ за најлошо облечен евровизиски претставник. Креацијата, дело на дизајнерите Милена Танаскоска и Алек Бимбилоски, подоцна на „E-bay“ се продаваше за 5.000 долари.

Следни Објави

(ВИДЕО) Гувернер дели коњак како лек за корона

Гувернерот на Најроби, Мајк Мбуви Сонко, на сиромашното население во Кенија дели коњак, тврдејќи дека овој жесток пијалок штити од коронавирус. Тој на социјалните мрежи сподели фотографија од шишиња коњак кои се нашле во пакетите со основни намирници. Повикувајќи се на наводни резултати од истражување на Светската здравствена организација и други […]