fbpx

(ВИДЕО) Гувернер дели коњак како лек за корона

Гувернерот на Најроби, Мајк Мбуви Сонко, на сиромашното население во Кенија дели коњак, тврдејќи дека овој жесток пијалок штити од коронавирус.

Тој на социјалните мрежи сподели фотографија од шишиња коњак кои се нашле во пакетите со основни намирници. Повикувајќи се на наводни резултати од истражување на Светската здравствена организација и други здравствени институции, Сонко во видеоснимка вели дека алкохолот „игра многу важна улога“ во справувањето со коронавирусот или со кој било друг вирус.

Погледнете во продолжение!

Следни Објави

(ФОТО) Слаткар го покажа синот

Популарниот хипхоп-музичар Марко Маринковиќ и поранешната манекенка и модел Сања Николиќ вчера станаа родители, а Слаткар денес ја објави и првата фотографија со синот. „Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“, во свој препознатлив стил ја сподели тој радосната вест со фановите. Двојката се венча во 2014 година и […]