fbpx

Ѓоре од Велес го победи коронавирусот и очекува принова

Чувствата ми се измешани. Се радувам што успеав да победам во најтешката и најважната битка во мојот живот. Се радувам што моето дете ќе живее со двајца родители. Но, жал ми што татко ми не го дочека внукот, раскажува велешанецот Ѓоре Давчевски на кого пред три недели му беше дијагностициран коронавирус.

По речиси три недели поминати во болница, Ѓоре ја победи болеста и си оди дома. Кај својата сопруга, со која наскоро очекуваат принова.

Целата емотивна приказна прочитајте ја ТУКА!

Следни Објави

(ВИДЕО) Игра ластик со лентите за забрана: Госпожа во Дојран

Извор: Ајс Ти/Twitter