fbpx

(ФОТО) Вакви тестови вселената им дава само на најсилните: Циндриќ стана татко

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ (26) стана татко. Поранешниот ракометар на „Вардар“ и на „Металург“ доби ќерка.

-Вакви тестови вселената им дава само на најсилните. Алиса, добредојде на овој убав свет -напиша тој под фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“.

Циндриќ моментално игра за „Барселона“. Две години по ред, во 2017 и во 2018, беше прогласуван за најдобар хрватски ракометар.

Следни Објави

Млад генијалец: Изработува заштитни маски во својата соба - погледнете како!

Хорхе Мартинез има 12 години, живее во Мексико, и за разлика од многу свои врсници знае како паметно да го помине времето во изолација. Тој го користи својот домашен 3Д принтер за изработка на визири за здравствените работници. За една таква маска му се потребни околу 45 минути за да […]