fbpx

(ФОТО) Масовно оро во Гевгелија: Граѓаните прашуваат каде е полицијата

Видео во живо на кое се гледа како преку педесетина граѓани играат оро на улица во популарното ромско маало во Гевгелија, пред половина час беше постирано во една интернет-група.

Ова евидентно непочитување на забраната за движење и групирање ги разлути гевгеличани, иако имаше и такви кои го поздравија масовното славење кое во моментов е противзаконско.

На истата улица тамошните соседи и синоќа со свеќи заеднички го дочекаа Воскресението Христово.

Следни Објави

(ВИДЕО) Карантин во Црна Гора: Цело маало ја пее „Македонско девојче“

Слушнете, браќа Македонци! Дали има на овој бели свет, поубаво девојче од Македонче? Вака пееше цело маало во Подгорица-Црна Гора за време на полицискиот час! Му благодариме на господинот Владимир Вуковиќ кој ни го прати ова видео! Фејсбук-статус на Василка Китановиќ