fbpx

Откако се разведоа, една работа не може никако да ѝ прости

Докажаниот македонски музичар Горан Алачки со години е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска.

Му требаше долго време да проговори за новата љубов, откако по цели 25 години брак се разведе од популарната пејачка и водителка Адријана Алачки со која има две деца.

Горан, пред две години преку отворено писмо ѝ упати директна порака на својата поранешна сопруга и изненади многумина.

– Презимето Алачки не смее никој да го злоупотребува. Време е медиумите да не го употребуваат моето презиме конектирано со мојата бивша сопруга која го користи мојот бренд за медиумска популарност, моето презиме. Нејзиното презиме е Атанасовска. Инаку, таа никогаш не била Алачки, туку Алачка во сите документи и во пасош.. Ви благодарам! – напиша во писмото Горан кое го пренесе и порталот „Свет Австралија“.

Следни Објави

Паметен тоалет препознава 10 различни болести

Одењето во тоалет во иднина може да подразбира не само олеснување за нашиот организам, туку и ослободување од некои стравови за нашето здравје. Научници од Универзитетот Станфорд конструирале паметен тоалет што може да ги анализира изметот и урината и да предупреди на различни болести, дури и на некои форми на […]