fbpx

(ВИДЕО) Македонците лути: Момче со милениче приведено во полиција

Пред неколку часа осамна снимка на „Фејсбук“ на која се гледа како полицијата приведува младо момче со своето милениче.

Претставниците на македонските безбедносни органи не користат никаква заштитна опрема.

Од МВР сѐ уште нема официјални информации за случајот, а видеото веќе стана вирално. Според коментарите, Македонците се лути на оваа полициска „акција“.

Следни Објави

Дали најлошото допрва доаѓа?

Кога е во прашање пандемијата на новиот коронавирус најлошото допрва доаѓа, тврди шефот на Светската здравствена организација. Она што особено загрижува е тоа што изјавата на Тедрос Аданом Гебрејесус доаѓа во време кога многу земји почнаа да ги олеснуваат ограничувањата. Тедрос не прецизира зошто верува дека пандемијата, од која се […]