fbpx

(ВИДЕО) Тинејџерка се прослави преку ноќ, нејзината креативност воодушевува

Ерин Слоун е американската тинејџерка која го воодушеви светот. Таа преку ноќ стана интернет-сензација поради нејзиниот креативен начин да се справи со здодевноста со којашто се соочува поради изолацијата.

Слоун од својата детска соба направи сала за планинарење.

– Редизајнирањето на ѕидот траеше една недела. Само ја затворив вратата, си пуштив музика и се фатив за работа. Бев горда на себе кога сѐ беше завршено. Се пофалив на другарка, па сега и таа сака да си направи ваков ѕид – им раскажа Ерин на новинарите која пред пандемијата со новиот коронавирус, вежбала искачување по 80 часа неделно.

Следни Објави

Филипче со поблаги мерки за движење, граѓаните ќе имаат повеќе време за живот

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција најави благо релаксирање на рестрикциите за движење, но и дополнителни мерки за подигнување на лична заштита. Во работните денови полицискиот час ќе трае од 19 до 5 часот наутро, а за време на викенд од сабота во 13 часот до 5 часот […]