fbpx

(ФОТО) Принцот Луис наполни две години

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт објавија неколку нови фотографии од најмалиот син, принцот Луис, по повод неговиот втор роденден, којшто ќе го прослават денеска.

Сликите се дело на Кејт Мидлтон и се направени месецов, информираат британските медиуми.

Луис е петти во редот за престолот.

Кејт и Вилијам имаат уште две деца, шестгодишниот принц Џорџ и четиригодишната принцезата Шарлот.  

Следни Објави

Лоша вест за нашата дијаспора: Еве кога Австралија ќе ги отвори границите

Властите во Австралија информираат дека забраната за патување во странство останува на сила и дека нема да ги отворат границите барем уште четири месеци, информира тамошниот главен санитарен лекар. Тој најави дека нивните експерти ќе ги разгледаат можностите за олеснување на ограничувањата на масовните собири во блиска иднина, но големите […]