fbpx

Лоша вест за нашата дијаспора: Еве кога Австралија ќе ги отвори границите

Властите во Австралија информираат дека забраната за патување во странство останува на сила и дека нема да ги отворат границите барем уште четири месеци, информира тамошниот главен санитарен лекар.

Тој најави дека нивните експерти ќе ги разгледаат можностите за олеснување на ограничувањата на масовните собири во блиска иднина, но големите настани ќе останат забранети.

Во Австралија досега се пријавени 6.659 заразени од новиот коронавирус, а починаа 75 луѓе.

Следни Објави

(ВИДЕО) Сопругата на Пендаровски ќе раскажува приказни за деца

„Раскажуваме заедно“ е новиот проект за едукција на деца кој го иницираше сопругата на претседателот Пендаровски, г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска, заедно со „5 Плус Фамилијата“. – Приказните за Марија Кири, Ана Павлова, Малала Јусафзаи, како и за други познати и непознати херои и хероини и инспиративни личности ќе бидат дел од […]