fbpx

(ВИДЕО) Ваква обработка не сте слушнале: „Силви бенд“ ја пеат Despacito

Познатата брачна двојка Силви и Влатко Плевнеш викендов настапија во паркот Шопен во Кислеа Вода како дел од програмата „Култура во време на Корона“ што ја спроведува Град Скопје за поддршка на културните работници.

„Силви бенд“ за време на полицискиот час се претставија со свои песни, но репертоарот го надополнија и со познати светски рефрени. Еден од нив беше мегахитот Despacito, а како звучи во нивна интерпретација слушнете во продолжение.

Следни Објави

Кога баба ја болат забите, ги остава во чаша: Детски изјави што слатко ќе ве насмеат

Децата знаат да бидат навистина смешни кога нешто изјавуваат, но и брутално искрени. Многу често знаат да нѐ расположат, но истовремено и да нѐ остават без зборови. Тоа што можат во моментот да го смислат нивните малечки умни глави, ние не би можеле ниту со денови. Во продолжение еве дел […]