fbpx

(ВИДЕО) Погледнете со која брзина се шири вирусот!

После ова видео можеби ќе ви биде појасно зошто сѐ уште е важно редовно да ги миете рацете и да внимавате на личната хигиена многу повеќе од вообичаеното.

Експертите не престанаа да нѐ предупредуваат дека мораме редовно да ги миеме рацете, да не ги допираме очите, носот, устата, да не се ракуваме..

Можеби сега на многумина ова им се гледа како претерано, но откако ќе го одгледаат овој спот дефинитивно ќе им биде појасно.

Погледнете со која брзина се шири коронавирусот!

Следни Објави

Живее филмски во Париз: Која е македонската муза од Струмица?

Откако со нејзиниот животен партнер Константин Плевнеш (син на драмскиот писател и дипломат Јордан Плевнеш) гостуваше во ТВ-шоуто „Живот со стил“, јавноста не престана да зборува за Марија Пијанманов.   Марија е родена Струмичанка. Еден период работела како новинарка во весникот „Нова Македонија“, во една фаза била и манекенка, а […]