fbpx

(ФОТО) Секоја жена може да изгледа како модел: Дознајте како!

Доколку имате вишок килограми, не треба вашиот единствен избор да биде широката облека. Тоа го докажа и Кејти Стурино на својот профил на „Инстаграм“. Всушност, оваа девојка се облекува како модел, но буквално така и изгледа – феноменално!

Ако правилно ги ископирате модните стилови и вие можете да изгледате како од списание. Во продолжение уверете се сами!

Следни Објави

Лекарите открија: Пред вирусот да се развие, се појавува овој симптом!

Препознавањето на потенцијалните симптоми на коронавирусот е исклучително важно, велат лекарите. Раното откривање ги зголемува и шансите за лекување. Досега знаеме дека покачената температура, кашлањето и губењето на чувството за вкус и за мирис се јасни симптоми. Сепак, Светската здравствена организација на листата додаде уште еден симптом за кој велат […]