fbpx

Последно испраќање без сопругата: Погребан Драган Вучиќ

На градските гробишта во Бутел денеска беше погребан Драган Вучиќ. На последното испраќање на популарниот музичар и шоумен присуствуваше синот Мартин, но не и сопругата Весна која, според пишувањата на одредени медиуми, е исто така позитивна на Ковид-19.

Присутните велат дека биле испочитувани сите заштитни мерки и препораки поврзани со пандемијата со коронавирусот. Околу 40 блиски роднини и пријатели му оддадоа последна почит на Вучиќ, а од познатите присуствуваа Цветанка Ласкова и Бени Шаќири.

„Почивај во мир легендо“, „Нека ти е лесен патот кон ангелите“, „Никогаш нема да те заборавиме, легендите не умираат“ се дел од пораките кои биле запишани во Книгата на жалост.

Насловна фотографија: mms.mk

Можеби ќе ве интересира:

Со години ги разведуваа, никому не рече ни збор: Која е сопругата на Драган Вучиќ?

Господ дава три шанси: Вака зборуваше Драган Вучиќ

Слика стара 22 години: Елена со Вучиќ како Касандра

Ангели нека те носат горе, твоето име нема никогаш да зајде

Воздржете се: Турунџиева удри по лицемерните колеги

Не го познаваа како човек: Колегите се простуваат од Вучиќ

Вчера беше сѐ во ред: Мартин низ солзи за татка си

Следни Објави

Освен со убавината, допираше и со добрината: Проговори таткото на Влатко Илиевски

„Најдобро од Влатко“ ќе биде насловено цедето со необјавени песни од Влатко Илиевски кое наскоро ќе биде издадено. Се подготвува и монографија која ќе ја работи новинарот Иван Бечковиќ во која ќе бидат опфатени поважните моменти од неговата кариера. Ова во интервју за весникот „Нова Македонија“ го откри Драган Илиевски-Вршац, […]