fbpx

(ФОТО) Запуштен и непрепознатлив: Актерот ги шокира фановите!

Антонио Бандерас (59) е фотографиран како џогира во родната Шпанија каде моментално и живее, а неговата појава непријатно ги изненади бројните обожавателки ширум светот.

„Нема ни трага од шармерот што го знаевме“, „Запуштената брада му го покрива убавото лице“, „ Непрепознатлив!“ и „Годините си го прават своето, никој не може да остане засекогаш млад“ се дел од коментарите на социјалните мрежи.

Сепак, холивудскиот актер одлучи да биде што е можно повеќе физички активен, за да се врати во топ-форма.

По разводот со исто толку популарната Мелани Грифит, Бандерас утеха најде во 21 година помлада девојка со која е во врска веќе 11 месеци.

Фото: Профимедија

Следни Објави

Филипче: Монтажната болница ќе се користи како КОВИД центар

Монтажната болница до Инфективната клиника ќе се користи како КОВИД центар, а во иднина како ургентен центар на Инфективната клиника, информира министерот за здравство Венко Филипче. – Тука ќе се прави тријажа на пациентите, кои потоа ќе се распределуваат, согласно нивната здравствена состојба. Огромна благодарност за досегашната успешна соработка со Embassy […]