fbpx

Се бара мајката на Тања и Лидија Кочовски, боледува од Алцхајмер

Исчезна мајката на познатите сестри Тања и Лидија Кочовски. Тања на социјалните мрежи побара помош од граѓаните да помогнат со било каква информација.

* Дечки, ова е мајка ми Невенка Кочовска која боледува од алцхајмерова болест и од дома е излезена сабајле во 9:30 и сѐ уште не е вратена. Пред два часа е видена кај фонтаната во Градски парк. Доколку ја видите или добиете некаква информација, пишете ми во инбокс или јавете ми се на бројот: 075/407-473

Невенка е докажана интерпретаторка, вокалистка на легендарниот македонски состав „Мањифико“ кој пред три години доби награда за животно дело на „Златна бубамара на популарноста“.

Следни Објави

Тања Кочовска: Успеавме да ја најдеме мајка ми

Дечки, фала ви многу. Успеавме да ја најдеме мајка ми, добра е, дома е, напиша на „Фејсбук“ докажаната актерка и пејачка Тања Кочовска, откако претходно на социјалните мрежи побара помош од граѓаните. – Дечки, ова е мајка ми Невенка Кочовска која боледува од алцхајмерова болест и од дома е излезена […]