fbpx

Стотици граѓани на куп, ретко кој носи маска: Се одржа Струшката Литија

Во свечена и празнична атмосфера денеска во Струга се одржа Tрадиционалната древна струшка Еордија, јавува порталот „Струга онлајн“.

Поради вонредната состојба со пандемијата на коронавирусот, и во согласност со превентивните мерки на државните и здравствените власти, овој пат Литијата беше составена само од дел од локалното свештенство и монаштво. Учесниците се придржуваа кон потребните мерки, а локалното население имаше можност Литијата да ја следи од по тротоарите на улиците каде што таа минуваше, држејќи го препорачаното растојание, информира истиот портал.

Дали навистина се запазени пропишаните мерки, проценете сами. Повеќе фотограафии имате ТУКА!

Следни Објави

Со правила немаше никаде да стигнам: Велевска по малтретирањето и разводот

Елена Велевска е една од ретките македонски пејачки која знае како да си ја менаџира популарноста. Точно знае кога треба да провоцира, а кога да се повлече. Се чини дека секој нареден „пост“ на социјалните мрежи ѝ е добро осмислен. „Ако се придржував до сите правила, никогаш немаше никаде да […]