fbpx

(ФОТО) Тешка сообраќајка во Кисела Вода

Пред еден час во Кисела Вода, во близина на студентскиот дом „Пелагонија“, на раскрсницата помеѓу улиците „Божидар Аџија“ и „Димо Хаџи Димов“ се случи тешка сообраќајна незгода.

Се судрија „Опел корса“ и „Мерцедес“, а очевидци на настанот сведочат дека двајца со потешки телесни повреди со возило на Итна медицинска помош се пренесени на Клиника.

– Еден од повредените беше заглавен во возилото. Дваесетина минути не можеа да го извадат. На крај беше извлечен со интервенција на полицијата која стигна по Брзата помош, а интервенираше и противпожарната служба – ни изјави еден од случајните минувачи кои во тоа време брзале да стигнат дома непосредно пред почетокот на полицискиот час.

Повеќе информации за несреќата очекуваме од МВР.     

* Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира        

Следни Објави

(ВИДЕО) Веселба без маски во Велес, иако градот е ново жариште

Со шест новозаразени, многумина денеска се прашуваа дали Велес е новото жариште на Ковид-19. И додека поголемиот дел од граѓаните ги почитуваат мерките против ширењето на коронавирусот, ромска веселба со дваесетина луѓе цел ден се одвивала во Велес, информира порталот „Батали.нет“. Попладнево, поворката од веселбата поминала низ повеќе велешки улици […]