fbpx

Преживеав многу полоша работа од короната: Добрила си ја отвори душата

Добрила Ивановска-Чабриќ, победничката на ветераните во шоуто „Никогаш не е доцна“, неодамна раскажа како ѝ поминуваат деновите со коронавирусот, но и проговори за својата животна приказна.

– Кај мене секогаш е весело. Не се плашам од никаков вирус, ниту, пак, истиот ми пречи да го работам она што го сакам. Прежиевав многу полоши работи од пандемија – изјави таа за „Гранд онлајн“.

Времето го поминува корисно и, како што вели, никогаш не ѝ е досадно.

– Ја завршувам својата прва книга во која ќе ги има сите детали од мојот приватен живот. Знам дека ќе биде бестселер, имам многу што да кажам, а ќе биде и поучна за многумина – самоуверено порачува Добрила.

Една од семејните трагедии кои ќе бидат опфатени во книгата е загубата на синот. За него кратко зборуваше во едно интервју од пред две години.

– Ако јас мојот син не успеав да го убедам дека животот е убав и дека треба јас да сум му пример, јас немам права да заминам по него. Тој крена раце од себе си, од животот, тој не сакаше да се лечи. Замина прерано и велам дека немам право да заминам по него затоа што мене тој пат секако ме чека – раскажа Добрила.

Во животот секогаш ја гледала убавината и позитивната страна, и тоа ѝ давало сила. 

– Пресреќна сум што имам поколение од својот син, што мојата крв оди понатаму. Затоа, имам сила да живеам, сакам да живеам и ќе им бидам пример на сите како треба да живеат – вели пејачката. 

Следни Објави

(ВИДЕО) Андреа 20 пати ги зголеми усните, не планира да престане

Сега малку ќе паузирам, но сакам да ми бидат уште поголеми, вели Андреа Иванова која дури 20 пати ги има зголемено усните. Таа е од Бугарија и има само 22 години, а трансформацијата ја почнала пред две години. Андреа вели дека секој третман ја чинел најмалку 200 евра, а досега […]