fbpx

(ГАЛЕРИЈА) Шилегов со зеленило против барок: Скопскиот плоштад доби нов лик

Скопскиот плоштад доби нов лик, овојпат со многу дрва и зеленило.

„Една поинаква приказна“, напиша градоначалникот Петре Шилегов под фотографиите од новиот изглед на метрополата кои самиот ги објави на „Фејсбук“.

Како ви се допаѓа?

Следни Објави

Изгледа како модел: Нина Бадриќ ја покажа сестрата!

Иако порано ѝ била и менаџерка, сестрата на Нина Бадриќ никогаш не сакала да се експонира во јавноста. Сунчица е сега подалеку од својата славна сестра, откако со сопругот и со синот се пресели во Италија. Нина се гордее со неа и понекогаш објавува заеднички фотографии на социјалните мрежи. „Изгледа […]