fbpx

(ВИДЕО) Лидерска средба на Водно, само еден не носеше маска

На денешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски која се одржува на отворено на една од терасите во вилата „Водно“, само генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, се појави без заштитна маска.

Тоа изненади многумина, ако се земе в предвид дека токму Таравари беше министер за здравство пред доаѓањето на Венко Филипче.

Заштитни маски носеа и членовите на кабинетот на Пендаровски, а на сите присутни на влез им беше мерена температура.

Следни Објави

(ФОТО) Неочекувана трансформација: Ирена непрепознатлива!

По раскинувњето на долгогодишната врска со новинарот и поранешен уметнички директор на „Фолк фест Валандово“, Орце Гелевски, познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска очигледно ужива во слободата, а тоа постојано го покажува и на социјалните медиуми. На фановите често им сервира и провокативни фотосесии, секако направени професионално и со вкус, а за […]