fbpx

(ФОТО) Кило цреши колку субвенција за велосипед

Да! Дојде тоа време во годината кога, ако сакате меѓу првите на трпезата да имате свежо овошје што и онака расте во секој трет двор, ќе морате да издвоите цело богатство.

Деновиве во скопските маркети кило цреши чини речиси колку што Град Скопје дава субвенција за велосипед. Доказот го имаат твитерџиите.

Добар апетит!

Следни Објави

Викендов се отвораат организираните плажи: Грците на море без алкохол

Топлото време ги натера грчките угостители порано да ги отворат организираните плажи. Тамошната надлежна комисија на епидемиолози даде зелено светло оваа сабота да се отворат 515-те организирани плажи во земјата. Плажите ќе можат да работат само под одредени правила, меѓу кои се и следниве: * Не повеќе од 40 лица […]