fbpx

Не го дочека роденденот: Почина гевгеличанката Маја

Почина Маја Рековиќ од Гевгелија, споделија нејзини пријатели на социјалните мрежи. Маја боледуваше од леукемија веќе подолг период. Болеста ѝ беше откриена во декември 2018 година, а подоцна имаше операција за пресадување на коскена срж од нејзината мајка.

Лани додека се наоѓаше во карантин во Државната болница, најблиските ја изненадија за роденденот и покажаа како се негува пријателството во вистинска смисла на зборот.

Маја на 16 мај требаше да наполни 37 години.

Можеби ќе ве интересира:

Со години ги разведуваа, никому не рече ни збор: Која е сопругата на Драган Вучиќ?

По смртта на Вучиќ повторно е во фокусот: Каде е Олгица Христовска?

(ВИДЕО) Андреа 20 пати ги зголеми усните, не планира да престане

Со правила немаше никаде да стигнам: Велевска по малтретирањето и рзводот

Семејната драма ја направи посилна: Животната приказна на Блага Петреска

(ФОТО) Порасна Ана и Јана: Кузмановски искрено за ќерките

На 51 е вистинска убавица: Каде е првата македонска лото девојка?

Неочекувана трансформација: Ирена Спасовска непрепознатлива!

Следни Објави

Царовска со ќерката се врати од Лондон, не добија довола за домашна самоизолација

Сега кога веќе помина најтешкото од нашето патешествие, наоѓам момент јавно да упатам огромно благодарам до македонскиот конзул во Бугарија, Александар Панев, кој безрезервно работи и помага на илјадници луѓе да си дојдат дома преку Софија, меѓу кои и ние. Секогаш достапен и на штрек за сите препреки и проблеми, […]