fbpx

Филипче: Станувам во четири наутро, така сум попродуктивен

Се будам околу 4-5 наутро. Така сум попродуктивен, открива министерот за здравство, Венко Филипче, во новата епизода на популарното шоу „Еден на еден“ која е на програмата в недела во 18:30 часот на „Канал 5“.

Од продукцијата на Жаре информираат дека Филипче зборува за своите прогнози и дава анализа за понатамошното справување со Ковид-19, но и кој спорт и кои филмови му се омилени и каква музика слуша во операциона сала.

-Јас сум бил во операциона сала на сите континенти освен во Австралија, и секаде зависи од договорот во тимот – вели министерот.

Во продолжение, погледнете ја приказната со музиката која се слуша за време на операција:

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

(ФОТО) Непрепознатлив: Венко Филипче пред 15 години

(ФОТО) Ги зголеми усните и се подмлади: Црнокрак за корекциите

Живее филмски во Париз: Која е македонската муза од Струмица?

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Следни Објави

(ФОТО) Редици за шопинг во Скопје

Откако Владата донесе одлука за повторно работење на затворените трговски центри, денеска во 10 часот конечно беа отворени продавниците во „Скопје сити мол“. Нашата екипа беше на лице место и веднаш забележи огромни редици за шопинг пред најпопуларните брендови за облека. Препораките за заштитна опрема и физичко рaстојание меѓу купувачите […]