fbpx

Мени со готова храна: Со оваа диета Дани се преполови

Пејачката Дани Димитровска пред две години успеа значително да ослабне благодарение на еден интересен протеински режим на исхрана.

Првите два месеца консумирала само готова храна и протеински напитоци, а третиот почнала да внесува и природни протеини во форма на месо и белки од јајца. Дани, во една прилика, нагласи дека станува збор за дехидриран, млечен протеин.

Таа подоцна во друго интервју откри дека целото мени ѝ се состоело од протеини, пет пати во денот во помали колични како готова храна и напитоци. Веќе третиот месец почнала да јаде месо и белки од јајца.

Пејачката сега внесува и многу зеленчук, исклучиво зелен, а на трпезата сѐ повеќе има и овошје.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Семејната драма ја направи посилна: Животната приказна на Блага Петреска

На 51 е вистинска убавица: Каде е првата македонска лото девојка?

Следни Објави

Родителите го обожаваат, но ова машко име е со најтажно значење

Родителите, особено оние денес, се преокупирани на своето дете да му дадат што е можно поневообичаено и оригинално име, па често допираат до старите, традиционални имиња што ги носат нашите предци. Ако спаѓате во оваа група на родители на кои им е важна традицијата, треба да знаете дека некои имиња, […]