fbpx

Пронајден машки труп на Матка

Заврши увидот на Матка каде синоќа полицајци кои вршеле обиколка во Горна Матка пронашле тело, кое според најновите информации на Press24 не било во распаѓање и станува збор за машки труп.

Press24 дознава дека се работи за лице на возраст од 25 до 40 години и се претпоставува дека се работи за насилна смрт, но останува на Судска медицина да ја открие причината за смртта.

Во моментот сѐ уште се работи на утврдување на идентитетот на жртвата.

Следни Објави

Нова мистериозна болест: Досега починале стотици лица

Од непозната треска во Јемен досега умреле стотици лица, пренесуваат светските медиуми. Тамошните власти се обидуваат да го откријат причинителот на мистериозната болест во која досега загинаа стотици луѓе. Неименуван владин службеник од Аден изјави дека директорот на Министерството за внатрешни работи, Ахмед Насир, починал од непозната болест, и дека […]