fbpx

(ФОТО) Плажирање на Треска: Сончање на дистанца!

Топлото време во мај ги натера скопјани порано од вообичаеното да побараат начин да се изладат и да уживаат во природата. На многумина од нив, секако избор им беше езерото Треска.

Иако овој комплекс повеќе од две децении не функционира и е напуштен, а поради загаденост водата е забранета за капење, се чини дека тоа не е воопшто пречка голем број жители на метрополата на сопствена одговорност да се капат во езерото.

Така беше и викендов. Многу од посетителите влегоа во езерото, а некои го искористија жешкото време само за сончање. Како, на пример, овие тројца повозрасни скопјани на фотографијата која ние одлучивме да ја насловиме „Сончање на дистанца“.

* Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира     

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Ни се излизга меѓу прсти: Сопругата на Драган Вучиќ проговори за трагедијата

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Со години ги разведуваа, никому не рече ни збор: Која е сопругата на Драган Вучиќ?

По смртта на Вучиќ повторно е во фокусот: Каде е Олгица Христовска?

(ВИДЕО) Андреа 20 пати ги зголеми усните, не планира да престане

Семејната драма ја направи посилна: Животната приказна на Блага Петреска

(ФОТО) Порасна Ана и Јана: Кузмановски искрено за ќерките

На 51 е вистинска убавица: Каде е првата македонска лото девојка?

Следни Објави

(ФОТО) Нема повеќе црна коса: Заева со нов имиџ

Зорица Заева, сопругата на поранешниот македонки премиер Зоран Заев, конечно одлучи да го промени имиџот. Први фотографии од неа со новата боја на коса сподели нејзиниот долгогодишен фризер и стилист, младиот струмичанец Драган Гоцев. Црната коса со години ѝ беше заштитен знак на г-ѓа Заева, а дали сега го направи […]