fbpx

Нова верзија на „Кометал шампионе“: Ракометарките заедно 18 години подоцна!

Авторот на победничкиот рефрен „Кометал шампионе“, Александар Митевски, по 18 години сними нова карантинска верзија на песната.

Темата стана неофицијалната химна на клубот „Кометал Ѓорче Петров“ во 2002 година кога истиот ја освои првата европска титула.

Во спотот, освен Митевски и актерот Драган Спасов-Дац, се појавуваат и дел од ракометарките.

Како тие изгледаат речиси две децении подоцна, погледнете во продолжение:

Следни Објави

Македонската влада со нова одлука за државниот карантин

Македонската Влада на денешната седница го прифати новиот предлог за државниот карантин. – Патниците од странските земји кои влегуваат на територијата на нашата земја, по завршување на временскиот период од 21 ден или 14 дена во задолжителен државен карантин, веќе нема да бидат упатувани на дополнителна домашна самоизолација – беше […]