fbpx

Ти ме правиш помлада: Маријана со емотивна посвета за ќерката

Македонските медиуми минатиот месец повторно се сетија на Маријана Новачевска, сестрата близначка на Росана Сариќ- Тодоровска, кога стана баба, откако нејзиниот син Филип го доби првото дете, ќерката Ива.

Маријана со синот и со снаата

Пејачката која долги години живе во Мелбурн и работи како стоматолог, а овојпат ги разнежни фановите со емотивната посвета за нејзината ќерка Магдалена.

– Драга моја Меги, сонце мое, моето сè, Среќен роденден! Вие сте прекрасен благослов, посебна радост, мојата љубов и мојата гордост. Секогаш кога ќе почувствувате дека животот не е фер само запомнете дека мама и вашето семејство секогаш ќе се грижат. Патем, благодарам што ја направивте мама помлада на овие фотографии – напиша Маријана на „Фејсбук“.

Со Росана во златните времиња за македонската песна

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

(ФОТО) Нема повеќе црна коса: Заева со нов имиџ

По трагедијата станав друга жена: Потресно сведоштво на славната Саманта!

(ФОТО) Каква промена: Богдана Ражнатовиќ пред естетските корекции!

Следни Објави

Нова верзија на „Кометал шампионе“: Ракометарките заедно 18 години подоцна!

Авторот на победничкиот рефрен „Кометал шампионе“, Александар Митевски, по 18 години сними нова карантинска верзија на песната. Темата стана неофицијалната химна на клубот „Кометал Ѓорче Петров“ во 2002 година кога истиот ја освои првата европска титула. Во спотот, освен Митевски и актерот Драган Спасов-Дац, се појавуваат и дел од ракометарките. […]