fbpx

Емилија, твоето срце душо продолжи да чука!

За жал ЕДЕН живот згасна, но TРИ ќе бидат спасени. Изгубивме сограѓанка, пријателка, пред сѐ сопруга, мајка, баба… Прерано нѐ напушти.. Емилија Динева, твоето срце душо продолжи да чука..

Оваа исклучително емотивна посвета почна да се споделува на социјалните мрежи, со што се откри идентитетот на жената која овозможи историска трансплантација на срце во Македонија.

Емилија го загубила животот во трагична несреќа, јавија неколку медиуми.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Тема за која малку се зборува: Кој може да биде дарител на органи и кога?

Оваа ноќ свиреше живот: Прва трансплантација на срце кај нас

Спасете се од тешки болести: Ако имате над 45, мора да го знаете ова!

(ВИДЕО) Лука е роден здрав, по вакцината сѐ се смени: Нова исповед на Оџаклиевска

(ФОТО) Ги зголеми усните и се подмлади: Црнокрак за корекциите

Живее филмски во Париз: Која е македонската муза од Струмица?

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Следни Објави

Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга

Не можам да најдам зборови за да ја опишам нашата Емче. Никогаш во животот не покажа разочарување, насмевката ѝ беше заштитен знак. Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга. Работеше во кафеаната „Боеми“ во Дојран, во кујната – открива Наташа Накова, прва братучеда на Емилија Динева, […]