fbpx

Иван е буден и добро се чувствува!

Утрово го посетив Иван, тој е буден и се чувствува добро. Изрази огромна благодарност до семејството Диневи, докторите и целата јавност за поддршката која ја добива.

По успешната операција следува најважниот период од неговото закрепнување, периодот во кој телото на Иван треба да го прифати новиот орган. Докторите максимално посветено ќе го водат низ овој процес, да им посакаме среќа на сите.

Верувам дека овој историски подвиг на македонското здравство, овој највисок акт на човечност и хуманост, ќе ја подгине свеста за органодарителството и ќе имаме уште многу успешни трансплантации.

Фејсбук-статус на Венко Филипче

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Емилија, твоето срце душо продолжи да чука!

Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга

Тема за која малку се зборува: Кој може да биде дарител на органи и кога?

(ВИДЕО) Лука е роден здрав, по вакцината сѐ се смени: Нова исповед на Оџаклиевска

Лекарите открија: Пред вирусот да се развие, се појавува овој симптом!

Крвната група открива многу за нас: Ќе се изненадите од точните податоци!

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Следни Објави

(ВИДЕО) Запалено култното бистро во МОБ

Во сред полициски час, околу 3.15 часот утринава, засега непознато лице со канта бензин го пали познатиот „Опера паб“, што се наоѓа кај Националниот опера и балет, јавува проталот „А1он“. На снимките од камерите од ресторанот јасно се гледа човек со качулка на главата како доаѓа од центарот на Скопје […]