fbpx

Рано останал без мајка, слави за животот на татка си: Васил ја отвори душата

Васил Огњановски, синот на 54-годишниот Иван кој е првиот човек во Македонија на кој му беше извршена трансплантација на срце, рано останал без мајка. Починала од рак кога имал само 12 години, па многу добро знае колку им е тешко на децата на Емилија, жената чие срце сега чука во градите на неговиот татко.

– Во татко ми сега чука женско срце, но сигурен сум дека машки ќе издржи – вели Васил за порталот „Мајка и дете“.

Неговата семејна приказна не е една од најсреќните. Татко му на Васил долги години живеел во Русија. Така тој и неговиот помлад брат пораснале со баба им, мајка на нивната мајка, а кај родителите на татко му оделе најчесто за време на викендите. Со татко му Васил контактирал телефонски, а кога Иван последен пат дошол во Македонија пред 6 години и останал тука за да се грижи за својот татко, по смртта на мајка си, таткото и синот конечно се зближиле и почнале да поминуваат заедно повеќе време.

Целата приказната можете да ја прочитате на порталот „Мајка и дете“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Иван е буден и добро се чувствува!

Емилија му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга

Тема за која малку се зборува: Кој може да биде дарител на органи и кога?

(ВИДЕО) Лука е роден здрав, по вакцината сѐ се смени: Нова исповед на Оџаклиевска

Лекарите открија: Пред вирусот да се развие, се појавува овој симптом!

Крвната група открива многу за нас: Ќе се изненадите од точните податоци!

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Следни Објави

Емилија погребана во Сретеново: Џамбазов со емотивна посвета

Во дојранско Сретеново денеска беше погребана жената-херој, жената која успеа да нѐ обедини, жената што испиша историја! Најблиските денеска се простија од Емилија Динева, жената чие срце и бубрези се донираа, откако го изгуби животот во сообраќајна несреќа. Со Емилија се прости и македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов кој […]