fbpx

(ФОТО) Ќерката слави роденден: Запознајте го семејството на Османи

Освен за укинувањето на повеќето рестриктивни мерки, вицепремиерот Бујар Османи денеска има уште една причина за славење – седмиот роденден на ќерката Елиза.

Османи со сопругата Валбона, инаку дипломиран политиколог, имаат и син.

Бујар и Валбона се свршиле по помалку од една година врска и тоа било љубов на прв поглед.

– Знаев дека таа е жената на мојот живот. Затоа и не сакав да чекам многу. Иако бевме во врска помалку од една година, додека бевме на викенд во Солун ја запросив – изјави вицепремиерот во една прилика.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

(ФОТО) Љубов на село: Џамбазов и Илина не се кријат повеќе!

(ФОТО) Ги зголеми усните и се подмлади: Црнокрак за корекциите

Живее филмски во Париз: Која е македонската муза од Струмица?

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Родителите го обожаваат, но ова машко име е со најтажно значење

Следни Објави

Татко ми се обиде да ме убие: Крвнички претепана Моника Конопова (ФОТО +18)

Моника Конопова (Ристeска), девојката која се декларира како гласноговорник за легализација на марихуаната во нашата земја, инаку дипломиран новинар и магистер по филмска продукција, објави неколку вознемирувачки фотографии на „Твитер“ и го обвини нејзиниот татко за семејно насилство. – Пред два часа, татко ми Стојан Ристески, неписмен бездушник и хроничен […]