fbpx

Татко ми се обиде да ме убие: Крвнички претепана Моника Конопова (ФОТО +18)

Моника Конопова (Ристeска), девојката која се декларира како гласноговорник за легализација на марихуаната во нашата земја, инаку дипломиран новинар и магистер по филмска продукција, објави неколку вознемирувачки фотографии на „Твитер“ и го обвини нејзиниот татко за семејно насилство.

– Пред два часа, татко ми Стојан Ристески, неписмен бездушник и хроничен алкохоличар на ул. Антон Чехов 41б во геге, се обиде да ме убие кога тргнав во кујна да земам храна. Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата! – напиша Моника на „Твитер“.

Следни Објави

Се плашев за ќерката, дома седев со две маски: Исповед на тетовката Мелиса

Тетовката Мелиса Ценовска успеа да ја добие битката со коронавирусот. Со неполни 30 години болеста ја поминала без поголеми компликации, но се плашела вирусот да не го пренесе на некој друг. Симптомите ги почувствувала четири дена пред тестирањето, за кое самата била упорна да го направи. Биле незабележливи симптоми, но […]