fbpx

(ФОТО) Синот на Претседателот стана полнолетен

Елизабета Ѓеоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски, на својот инстаграм-профил објави интересна фотографија со која на своите следбеници им откри дека нивниот син Огнен наполнил 18 години.

Ѓоргиевска која работи на Клиниката за детска и превентивна стоматологија и е професорка на Стоматолошкиот факултет при УКИМ во Скопје, лани во едно интервју изјави дека би сакала Огнен, пред сѐ, да биде среќен, да се занимава со она што го сака и да биде опкружен со луѓе што ги сака.

– Огнен е вредно момче, добар ученик, и за среќа, не го интересираат ниту политиката, ниту стоматологијата. Се трудиме да го научиме на вистинските вредности и кон што треба да се стрeми во животот. Го учиме многу да чита, да работи, да размислува, да биде чесен и добар со другите – изјави Ѓеоргиевска.

Следни Објави

Чудо во Чиле: На 111 години го победи коронавирусот

Жена од Чиле на возраст од 111 години комплетно се опоравила од коронавирусот, јавуваат локалните медиуми. ТВ-станицата 24 horas информира дека жената била позитивна на Ковид-19 откако била тестирана на 12 април. Лекарите кои се грижеле за неа велат дека едвај покажувала симптоми. – Само еднаш или двапати имаше покачена […]