fbpx

(ВИДЕО) Кумановка вози автомобил со нозе: Од МВР потврдија дека е полицајка

Полицајка од Куманово се снимала додека вози автомобил со нозе преку прозор качени на управувач. Од видеото кое стана вирално се гледа дека истото е снимано на автопат, а празните коловозни ленти ја отвараат и дилемата дали тоа можеби се случувало и за време на полициски час.

Од министерството за внатрешни работи потврдија дека станува збор за Д.Ј. која добила укажување за недолично однесување.

– Бидејќи станува збор за полициски службеник од страна на СВР- ПС-ОН Куманово ќе биде известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за превземање на понатамошни мерки – информираат од МВР.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

(ФОТО) Велевска во прегратките на Антиќ

(ФОТО) Ќерката слави роденден: Запознајте го семејството на Османи

Лушпите од јајца се богатство, а ние ги фрламе: И корисни се и лекуваат!

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Родителите го обожаваат, но ова машко име е со најтажно значење

Следни Објави

Нови 58 случаи, заседава Комисијата за заразни болести

Во изминатото деноноќие се регистирани 58 новозаразени пациенти со коронавирус во Македонија, објави „Фактор“. Според неофицијалните извори, најголем број заразени има во скопските општини Сарај, Чаир и Бутел. Во тек е состанок на Комисијата за заразни болести. Ова е најголем број новозаразени со ковид-19 досега откако почна да опаѓа бројот […]