fbpx

Нови 62 заразени, две лица починаа

Во изминатото деноноќие регистрирани се 62 новозаразени со Ковид 19, што е значителен пораст во однос на вчера, кога беа евидентирани 35 нови случаи.

Според неофицијални информации на Фокус, 24 од нив се од Скопје, 14 од Штип, 12 од Тетово..

Починаа две лица, од Струга и од Гостивар.

Следни Објави

Зекири: Јас, сопругата и ќерката сме позитивни

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири, со емотивно обраќање до јавноста потврди дека тој и неговото семејство се позитивни на Ковид-19. – Почитувани пријатели, и покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата тримесечна ќерка […]