fbpx

Зекири: Јас, сопругата и ќерката сме позитивни

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири, со емотивно обраќање до јавноста потврди дека тој и неговото семејство се позитивни на Ковид-19.

– Почитувани пријатели, и покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата тримесечна ќерка резултиравме позитивни на тестирањето за КОВИД 19.
За среќа јас немам никаков симптом, но резултирав позитивен.
Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате.
Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција – напиша на „Фејсбук“ поранешниот новинар.

Следни Објави

Се викам ЕЛЕНА: Откријте го значењето на моето име!

Ова многу често македонско име е едно и од најпопуларните во светски рамки. Потекнува од грчкото „Елене, Хелене“ изворно од „hele“ што значи „сончева светлост, сјајна, блескава“. Жените кои го носат ова име се верува дека зрачат каде и да се појават. Во христијанството, позната е царицата Елена, мајка на […]