fbpx

Боки проговори за Лила: Завршни зборови за „Рекет“

Бојан Јовановски проговори за неговиот однос со водителката Лила Стојановска која беше еден од сведоците во случајот „Рекет“ на барање на Обвинителството.

ОСВЕН СО УБАВИНАТА, ДОПИРАШЕ И СО ДОБРИНАТА: ПРОГОВОРИ ТАТКОТО НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ

Боки 13 порача дека во неволја можат да се видат вистинските пријатели.

– Кога си во притвор се гледа кои ти се вистински пријатели а кој не. Таа всушност ништо не кажа освен дека сме оделе заедно на одмор и оти давала донација за телевизијата – рече тој. Пресудата за Јовановски и за Катица Јанева ќе биде за неколку дена.      

Следни Објави

Беше тивок и благороден: Беким (44) ја загуби битката со коронавирусот

Колегите од ТВ „Спектра“ од Лабуништа со емотивно писмо се простија од 44-годишниот Беким Бајрамоски, техничар во телевизијата кој ја загуби битката со коронавирусот. Денес добивме жална вест која на сите нас многу нѐ растажи. Уште една благородна душа се врати кај својот Господар. Се сеќаваме на нашиот колега, брат, […]