fbpx

Ексклузивно видео: Заболени пациенти зборуваат пред камера

Новинарот Фуркан Салиу само што заврши со снимање на Инфективна клиника и пред малку сподели ексклузивно видео.

– Тие што сѐ уште не го сфаќаат коронавирусот сериозно, ги поканувам да го погледнат материјалот на Klan Macedonia. Интервјуа со пациенти кои се лекуваат, тие зборуваат и како се заразиле. Голема благодарност до доктор Фадил Цана којшто не само што работи без престан, туку и се грижи јавноста да биде информирана, што во ваква ситуација е многу важно. Благодарност и до директорката Милена Стевановиќ и министерот Венко Филипче за разбирањето – напиша Салиу.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Боки проговори за Лила: Завршни зборови за „Рекет“

Живеам во спалната, постојано сум со маска: Докторка удри по македонските граѓани

Ако живеете во проколната куќа, нема среќа за вас: Ова се знаците!

Следни Објави

Боки проговори за Лила: Завршни зборови за „Рекет“

Бојан Јовановски проговори за неговиот однос со водителката Лила Стојановска која беше еден од сведоците во случајот „Рекет“ на барање на Обвинителството. ОСВЕН СО УБАВИНАТА, ДОПИРАШЕ И СО ДОБРИНАТА: ПРОГОВОРИ ТАТКОТО НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ Боки 13 порача дека во неволја можат да се видат вистинските пријатели. – Кога си во […]