fbpx

И Лукаревска е позитивна на Ковид-19

После веста која ја објави другарот Мухамед Зекири, а поради работните состаноци кои ги имавме заедно, направив тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот профил на „Фејсбук“.

„Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Не можам да бидам сигурна на каков начин сум го добила вирусот, но сите контакти кои ги имав последниве денови беа со целосно почитување на мерките за заштита, со маска, на дистанца и со редовна дезинфекција. Ќе ги следам насоките на епидемилозите во целост и очекувам повеќе информации од нивна страна, согласно анкетата која треба да ми биде направена. Посакувам брзо оздравување на Муки и семејството, на сите други заболени граѓани, како и негативни тестови на сите кои се во самоизолација“, напиша Лукаревска.

Следни Објави

Дури 7 починати за 24 часа

Во последниве 24 часа во земјава починале 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид-19. Како што дознава Alsat-M, 6 од нив починале во болницата „8 Септември“, а еден во Клиниката за инфективни болести. Со ова вкупниот број починати во нашата земја достигна 140. Официјални информации околу бројот на новозаболени до овој […]